• Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku
     • Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku

     • Naši študenti sa v mesiaci november zapojili do školského kola súťaže Olympiáda v anglickom jazyku. Záujem o školské kolo prejavilo spolu 40 žiakov v troch rôznych kategóriách, z čoho sa úprimne tešíme.

      Po prvej písomnej časti (test) nasledovala ústna časť zameraná na preverenie schopností vyjadriť svoje myšlienky, názory a reagovať na podnety skúšajúcich. Všetci finalisti boli perfektní a bolo náročné vybrať najlepšieho z najlepších.

      Napokon to celé dopadlo nasledovne:

      V kategórii 2A vyhral a do okresného kola postupuje Ryan Piepers z I.D.

      V kategórii 2B vyhral Tomáš Vitko z III.A, ktorý tiež postupuje do okresného kola.

      V kategórií 2C2 vyhral Filip Kačenga zo IV.C, ktorý taktiež postupuje do okresného kola.

      Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť, želáme im veľa úspechov a veríme, že sa do súťaže zapoja opäť o rok. Výhercom blahoželáme a prajeme im veľa šťastia v ďalšom kole súťaže.

      Marianna Majerníková

    • O duševnom zdraví
     • O duševnom zdraví

     • Naši tretiaci si užili spoločné chvíle na aktivite o duševnom zdraví. Zaujímavú akciu pripravili učitelia nášho gymnázia v spolupráci so študentkami Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

      O zážitkoch a emóciách najviac vypovedajú fotky. Je ich viac a môžete ich nájsť v galérii na našom webe.

      Prinášame aj názor našich študentov.

       

      Karolína Lesňáková, III.A

       

      Zhodli sme sa, že každému z nás uvedená aktivita niečo dala a ak nie, tak sa na nás minimálne „nalepila“ myšlienka, že sa netreba báť byť sám a porozmýšľať nad tým, čo sa deje v našej hlave. Veľa sme sa toho o sebe naučili a objavili niečo, čo sa skrýva hlboko v nás, o čom sme ani netušili. Veľmi sa nám páčilo, že lektorky využili rozmanité aktivity, takže čas dvoch vyučovacích hodín ubehol veľmi rýchlo. Mali sme možnosť vidieť prezentáciu, z ktorej sme sa mnohé naučili a pochopili, vyskúšali sme si spoločenské interakcie, pri ktorých sme sa výborne zabavili a schuti nasmiali. Dopriali sme si aj chvíľku ticha. Vtedy sa nám podarilo dostať sa do našich hláv veci, ktoré sme o sebe nevedeli alebo sme si ich nechceli priznať. Samozrejme, nechýbala ani spoločná práca, výsledky ktorej môžete nájsť v galérii.

      Aktivitu sme si naozaj užili, odniesli sme si nové myšlienky, „múdra“ do nášho života a milé darčeky. Myslíme si, že takéto akcie by mali byť organizované častejšie, aby sme sa vedeli posunúť dopredu nielen po vedomostnej stránke, ale aby sme sa vedeli posunúť dopredu aj my sami ako ľudia.

      Ďakujeme.

      Tatiana Molitorisová a Karolína Lesňáková

    • Ocenenie študentov nášho gymnázia
     • Ocenenie študentov nášho gymnázia

     • Pri príležitosti Dňa študentstva sa už tradične stretávajú žiaci a študenti základných a stredných škôl nášho okresu, aby si prevzali ocenenie za dosiahnuté výsledky v rôznych oblastiach vzdelávania, v spoločenských aktivitách či v športe.

      Ani v tomto roku nechýbali v priestoroch Radnice v Spišskej Novej Vsi naši najlepší študenti, ktorí dosiahli mimoriadne úspechy v rôznych činnostiach a výborné výsledky v okresných, v krajských aj v celoslovenských kolách súťaží a olympiád.

      K významnému oceneniu srdečne blahoželáme.

      Vedenie školy

     • Naši maturanti na Olympiáde o verejnej správe

     • Vedomostná súťaž je určená pre študentov maturitného ročníka stredných škôl na celom Slovensku. Jej organizátorom je Fakulta sociálnych vied Univerzity Cyrila a Metoda v Trnave.

      Zámerom tejto vedomostnej súťaže bolo dostať do povedomia študentov stredných škôl problematiku fungovania verejnej správy a prínos územnej samosprávy – miest, obcí a samosprávnych krajov na Slovensku pre spoločnosť a tiež rozšíriť poznatky študentov stredných škôl o fungovaní štátnej správy a podnietiť ich záujem o verejné dianie na štátnej, miestnej a regionálnej úrovni.

      Súťaže sa zúčastnil  tím 4.B v zložení:  Tomáš Ondov, Diana Klingová, Sabína Tkáčová a Yeva Ogannisyan. V online kole odpovedali na 30 otázok v časovom limite 30 minút.

      Naši študenti sa umiestnili na 2.mieste z celkového počtu 41 súťažiacich tímov z východného Slovenska a postupujú do semifinálového kola, ktoré sa uskutoční 22.11.2023.

      Blahoželáme a držíme im prsty v semifinále súťaže!

       Renáta Kudríková

   • Kontakty

    • Gymnázium, Školská 7, Spišská Nová Ves
    • peter bodka ivancak zavináč gymsnv bodka sk
    • +421 x 0534422259
    • Školská 7, 05201 Spišská Nová Ves Slovakia
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje